Strona główna » Rodzaje paneli podłogowych

Rodzaje paneli podłogowych

Każdy właściciel domu z pewnością chciałby posiadać nowoczesne i stylowe wnętrza w całym mieszkaniu. Okazuje się, że taki klimat mogą zapewnić nie tylko meble czy odpowiednie wyposażenie. Niezmiernie ważna pod tym względem jest również podłoga. W naszych czasach nie musimy się ograniczać jedynie do parkietów i desek. Istnieje inne rozwiązanie.

Charakterystyka materiału

Panele drewniane jako powierzchnie podłogowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Są one nie tylko trwałe, ale też prezentują się niezwykle elegancko. Takie panele drewniane można zakupić między innymi na stronie Venifloor.com. Do wyboru mamy wiele rodzajów gatunków drewnianych paneli podłogowych. Czym charakteryzuje się ich budowa? Konstrukcja paneli drewnianych składa się z kilku warstw. Spodnia część zazwyczaj powstaje z drewna iglastego, natomiast na wierzch kładzie się warstwę ze szlachetnych gatunków drewna. Całość jest bardzo trwała i potrafi wprowadzić do każdego wnętrza bardzo atrakcyjny klimat. Na tym jednak nie kończy się różnorodność tego asortymentu. Można wybrać panele utworzone z olchy, dębu, buka, jesionu lub drzew egzotycznych. Przy tym do dyspozycji mamy różne ich odcienie, a także wzory powstałe za sprawą usłojenia.

Praktyczne zastosowanie produktu

Warto dodać, że drewniane panele występują w formie uszlachetnianej. Ma na to wpływ sposób ich wykończenia. Następuje to w procesie szczotkowania lub frezowania. Panele szczotkowane mają bardziej szorstką w dotyku powierzchnię. W wypadku paneli frezowanych minimalnie się je przycina, co powoduje wyraźniejsze podkreślenie faktury desek. Ten rodzaj produktu idealnie pasuje do mniejszych pomieszczeń, gdyż podłoga z tego materiału optycznie powiększa lokum. Panele podłogowe z drewna można też podzielić pod względem klasy ścieralności. Im bardziej wskaźnik rośnie, tym materiał jest bardziej odporny na ten proces. Te panele, które cechuje większa ścieralność, są polecane do wnętrz, w których ruch jest minimalny. Natomiast do korytarza lub pomieszczeń, w których należy się liczyć z uszkodzeniami, stosuje się najtrwalsze odmiany. Szczególnie wytrzymałe i trwałe panele układa się w kuchni. To pomieszczenie jest bowiem intensywnie eksploatowane. Należy się też w nim liczyć na różnego rodzaju zaplamienia.